Дан ослобођења

Обележавање 10. октобра Дана ослобођења Велике Моштанице.

Ученици четвртог разреда Основне школе „Бранко Радичевић“ су положили цвеће на споменик палим борцима за ослобођење нашег места и припремили пригодан програм.

Минутом ћутања и полагањем  венаца, почаст палим ослободиоцима Велике Моштанице одали су и председник општине Срђан Коларић, председница Скупштине Лидија Јовановић и председник Општинског одбора СУБНОР Чукарица Милутин Шошкић.

Дечја недеља 2022/23.

Дечија недеља је највећа национална манифестација за заштиту и промоцију дечјих права.

• Дечја недеља се на нашим просторима обележава од 1934. године. Бави се стварним проблемима деце. Основни документ за планирање и реализацију активности току Дечије недеље је Конвенција о правима детета Уједињених нација усвојена 1989. године.
  • Дечија недеља подстиче развој услова за бољи положај детета и подсећа све друштвене актере на неопходност пружања образовне, социјалне, здравствене, културне и финансијске подршке сваком детету у нашем друштву.
  • Основни циљеви Дечје недеље су: скретање пажње најшире јавности на права и потребе деце; на одговорност коју породица, школа, држава и њене институције имају у заштити деце и остваривању њихових права, као и оптимални развој детета;
  • Пријатељи деце Србијеје организација цивилног друштва, која се бави бригом о деци, и заштитом права детета. Њихов општи циљ је да се доприноси промоцији и остварењу права детета и стварању услова за безбедно и срећно детињство, за поштовање положаја детета у друштву, за слободан, хармоничан и оптималан развој све деце у духу наше традиције и Конвенције о правима детета.
  • Наша школа је поводом Дечје недеље, у периоду од 3.10. до 7. 10. организовала активности за децу и активности деце, пре свега стваралачке, игровне, техничке, рекреативне и хуманитарне.

Поводом Дечије недеље је у петак 7.10.2022. године, за ученике старијих разреда, организован спортски дан.