Свети Сава 27. јануар 2020.

ШКОЛСКА СЛАВА

У Основној школи „Бранко Радичевић“ у Великој Моштаници и ове године традиционално је, пригодном приредбом и сечењем славског колача са нашим домаћином Јеленом Максимовић, обележена школска слава Свети Сава.  Отац Немања је освештао славски колач и пожелео свима много среће, здравља и благостања, а ученици наше школе су са својим наставницима спремили пригодан програм. Присутне госте је поздравио директор школе, професор Милија Ралевић и том приликом истакао да је ово је празник посвећен оцу српске духовности, културе, оснивачу српске цркве и просветитељу.

Свети Сава се сматра зачетником српске средњовековне књижевности па је стога и заштитник просветних установа, а подсетимо се да је Свети Сава установљен за школску славу 1840. године, на предлог Атанасија Николића, ректора Лицеја из Kрагујевца.