Национални дан превенције вршњачког насиља

„ДАН РОЗЕ МАЈИЦА“

Последње среде у фебруару обележава се дан превенције вршњачког насиља под слоганом „Дан розе мајица“ и тада наши ученици кроз радионице и израду паноа на тему толеранције, пријатељства, разумевања и поштовања шаљу јасну поруку ненасиља.

Идеја о обележавању „Дана розе мајица“ настала је у знак протеста због инцидента који се догодио у једној школи у Канади када је ученик у знак подршке тешко оболелој мајци обукао розе мајицу. Истог дана, у школском дворишту, због те розе мајице, претукла га је група дечака. Розе мајице су прве године солидарно носила деца из дечакове школе,  да би се временом идеја проширила на цео свет и постале су препознатљив симбол иницијативе у борби против вршњачког насиља. је розе мајица постала заштитни знак као и подршка сваком детету које доживи насиље.

Ове школске године су се ученици четвртог разреда прикључили акцији „Дан розе мајица“ кроз радионицу и израду паноа на тему:„ Стоп насиљу“ и „Дигитална безбедност“.